Christos

Atenție la o posibilă șarlatanie!SINGURA PAROHIE ORTODOXA PENTRU JUDETUL TRAUNSTEIN ; ESTE LA TRAUNREUT !
A apărut o nouă metodă de înșelătorie. Nemtii au o vorba: „a te infoia cu pene straine“.
SINGURA PAROHIE ORTODOXA PENTRU JUDETUL TRAUNSTEIN ; ESTE LA TRAUNREUT !
ATENTIE! In orase precum , Traunreut, Traunstein , Waldkraiburg familiile cu nume romanesti primesc in cutia postala Flyer-e ,sa u sunt sunati de persoane cu invitatia de a participa la slujbele unei "biserici romanesti".
AVERTIZEZ CA NU ESTE VORBA de slujbe ale Bisericii noastre ortodoxe, anuntata Oficial in germania, ci de invitatii la adunari SECTARE, ale membrilor diverselor secte(Penticostali,Jehova,Unitarieni), ajunsi cu "muncile" si pe aici.
Marturisirea credintei ortodoxe se face cu constiinta curata, in Biserica intemeiata de Hristos, in timpul Liturghiei ramasa de la Sf. Apostol IACOV ( varianta Sf. Vasile cel Mare sau a Sf.Ioan Gura de Aur) nu prin adunarile unor oameni iesiti din Biserica lui Hristos cu citeva secole inaintea sec.20...aveti grija. Doamne ajuta !

Parintele Constantin R Bartok : 0176/39689260